Готовые школьные сочинения

Коллекция шпаргалок школьных сочинений. Здесь вы найдете шпору по литературе и русскому языку.

Басьо Мацуо Хокку - поезія згадки, пізнання душевного перевтілення

Старовинна класична поезія Японії народилася з народної пісні. Перейшовши в літературу, вона не втратила своєї гармонійно-музичної основи. Хокку - неримований тривірш, рядки якого складаються відповідно з 5, 7 і 5 складів, - від прози його відрізняє ритм. Як поетичний жанр хокку сформувалося ще в XІІІ - XІV столітті, відокремившись від танки (п’ятивірша). У перекладі з японської “хокку” означає “початкова фраза”. Для цих віршів характерні лаконізм та глибина змісту. Основна тема хокку - нерозривна єдність природи й людини. Японці надзвичайно люблять природу. У них існують навіть обряди милування весняними квітами сакури, осіннім місяцем, раннім снігом.
Перед цією розквітлою сливою,здається, й бик би замукавпершу пісню весни.
М. Басьо
Пізнаючи природу, людина пізнає себе як частинку Всесвіту. Скільки різноманітних рослин в природі і стільки ж неповторних людей.
Скільки різних трав!І в кожної - свої квіти.Оце і є подвиг.
М. Басьо
Не втратити свою індивідуальність у вирі життєвих негод - ось чи не головне завдання людини в цьому світі.
У скількох снігах залишилися самі собоюсоснові гілки!
М. Басьо
Майстри хокку вважали, що у вірші обов’язково повинно бути сабі - прекрасне і пронизливо-сумне почуття самотності, прояви якого японські поети бачили в природі, повсякденному житті, побуті. Тільки на самоті людина може поринути в глибини своєї душі.
Метелик літає.Одна-однісінька тіньна всьому полі.
М. Басьо
Людині властиво згадувати своє минуле, переживати знову й знову події, що запали в серце. Найкраща пора життя - молодість, котра виблискує яскравими барвами мрій, сподівань, але вона так швидко минає…
Соловей уліткув заростях молодого бамбукаоплакує старість свою.
М. Басьо
Відчуваючи свою єдність із природою, японські поети перевтілюються в хмарки, дерева, птахів. Холодно не тільки надворі, а й у душі, якій неспокійно у життєвому морі.
Така холодна вода! -Ніяк не може заснутиЧайка на хвилях.
М. Басьо
Мудрі хокку навчають нас пильніше вдивлятися в навколишній світ, через нього пізнавати свою душу, відчувати нероздільну єдність з усім живим в природі, любити все, що є в цьому світі, бо навіть найменша комашка чи рослина так само безцінні і важливі, як і людина.

Нужна шпаргалка? Тогда сохрани - » Басьо Мацуо Хокку - поезія згадки, пізнання душевного перевтілення . Литературные сочинения!

Басьо Мацуо Хокку - поезія згадки, пізнання душевного перевтілення