Готовые школьные сочинения

Коллекция шпаргалок школьных сочинений. Здесь вы найдете шпору по литературе и русскому языку.

Бодлер Шарль Риси символізму в поезіях Ш. Бодлера (1 варіант)

Весь творчий доробок Шарля Бодлера наповнений символікою. Читачу залишається лише зрозуміти, а скоріше, відчути, що саме хотів висловити поет. Так, у сонеті “Перехожій” ліричний герой описує несподівану зустріч із жінкою в траурі, блідою, але неймовірно прекрасною.

Серед вуличної штовханини й гамору він зустрівся з нею поглядом і… розминувся, проте не може забути її очі, горду поставу, витонченість. Мені стає зрозуміло, що ця жінка — самі Врода й Кохання, а автор, називаючи “видінням Краси”, заключними рядками підтверджує цю думку:

Тут або тільки таж, у потойбічній далі?

Не знала ти, хто я, не відаю, хто ти,

Та я б тебе любив — ми це обидва знали.

У поезії “Сонце” ліричний герой зізнається, що тільки-но з-за обрію виходить сонце, як він дає волю творчому натхненню, а рими складаються самі собою. Він співає осанну світилу, яке проганяє тугу, ллючи життєдайне світло, радує серця злидарів та калік, очищає голову від тяжкої задуми… У сонця для всіх вистачає тепла, воно щедро й безкорисливо світить і гріє. І лише остання строфа виявляє глибоку символічність образу небесного світила.

Насправді сонце — це поет, високим призначенням якого є давати, немов тепло і світло, втіху й розраду:

Ти, Сонце, як поет, заходиш, у міста,

Щоб нице все очистити дотла;

Безшумно ти собі завжди знайдеш дорогу —

І до лікарні вбогої, й до царського порога!

Дійсно, як влучно за допомогою символу можна передати сутність будь-якого явища, події, різних теорій! На мою думку, вірш “Сонце” не розповів би так тонко про вплив поезії на душу людей, про роль митця у нашому житті, якби в нього не був уведений опис життєдайного сонячного світла.

Інші твори Шарля Бодлера також насичені символами. Це й поезія “Старий дзвін”, у якій дзвін символізує Вічність, і вірш “Діжка ненависті”, у якому бездонною діжею показана невситима Ненависть, і рядки під назвою “Люлька”, яка в автора асоціюється з відпочинком після важкої праці… І хоча Шарль Бодлер — не єдиний поет-символіст у світовій літературі, проте особливістю саме його творчості є те, що символи для нього — не просто суб’єктивні асоціації. Кожен із них має філософську наповненість, а тому не є випадковим і надуманим.

Нужна шпаргалка? Тогда сохрани - » Бодлер Шарль Риси символізму в поезіях Ш. Бодлера (1 варіант) . Литературные сочинения!

Бодлер Шарль Риси символізму в поезіях Ш. Бодлера (1 варіант)