Готовые школьные сочинения

Коллекция шпаргалок школьных сочинений. Здесь вы найдете шпору по литературе и русскому языку.

Містерія Т. Шевченка «Великий льох»

Слово «містерія» означає таїнство. Містерія в літературі - масова драматична вистава на сюжета релігійних легенд. Як же зрозуміти назву поеми Т. Шевченка «Великий льох»? Як збагнути творчий задум автора? Адже так важко переказати зміст твору. Ця поема поєднує в собі два роди літератури: лірику і епос. Автор порушує в алегоричному змісті важливу проблему: чи є винні? І доводить, що «кожному воздається за ділами його».

Поема «Великий льох» є гострою сатирою на політику Росії, це протест проти соціального і національного гніту українського народу. Шевченко співчуває російському люду, бо його так же гнобили експлуататори, як і наш. Очевидно, що алегоричний характер образів твору був узятий із вертепу, який існував у той час.

Твір складається із трьох частин, а в кожній із них є по три образи. У першій частині «Три душі» автор показує гноблення за часів Миколи І, зраду Мазепи, брехливі обіцянки Катерини II, надії народу на об’єднання України з Росією. Але «три душі» були покарані, оскільки в різні часи вільно чи невільно стали причиною певної національної трагедії. У другій частині «Три ворони» - алегоричні образи найбільш реакційних сил України, Росії і Польщі. У розділі «Три лірники» поет безжалісно викриває панське прагнення до наживи: вони з лихою та зневагою ставляться до народу-годувальника. Засуджує зажерливість і здирство царських чиновників, зневажає українську інтелігенцію, лжепатріотів за їхню бездіяльність у справі духовного виховання нації.

Царизм у поемі не тільки жорстоко пригнічує український народ, але й цинічно сміється над його історичним минулим.  Автор ненавидить не тільки царя, а і козацьку старшину, поміщиків - усіх визискувачів свого народу. Тому, очевидно, Великим льохом називає Україну.

 

Нужна шпаргалка? Тогда сохрани - » Містерія Т. Шевченка «Великий льох» . Литературные сочинения!

Містерія Т. Шевченка «Великий льох»