Готовые школьные сочинения

Коллекция шпаргалок школьных сочинений. Здесь вы найдете шпору по литературе и русскому языку.

Пригодницький, романтичний сюжет оповідання М. Коцюбинського «Дорогою ціною»

Коцюбинський - один з найвидатніших українських письменниці и. В оповіданні «Дорогою ціною» він змальовує героїчну боротьбу покріпаче-інік селян проти своїх поневолювачів. Відомий шведський історик літератури Л ІОнсен у 1918 році писав: «Письменник глибоко проникає в душу українсько-іп ппроду, добре знає його спосіб життя і характер».

І тому ж цей твір є пригодницьким і романтичним? Оповідання починається зі мгіупу, в якому показані умови життя і боротьби кріпаків у XIX ст. Після втечі пана герої намагаються переправитися через Дунай у Туреччину в пошуках нрпщого, вільного життя. Тут і починаються їхні пригоди. Навіть переодягання Соломії в чоловічий одяг теж є елементом пригодницького твору. Протягом унього тексту читач відчуває напруження, очікуючи небезпеки. Автору вдалося нтпорити гостросюжетний, цікавий пригодницький твір. Соломія, Остап і такі ж, як вони, покидають рідну землю, виявляючи цим протест проти рабства, виступаючи проти неволі. Автор на цих образах розкриває і тему вічного ко-кпмня. Соломія - жінка смілива, мужня - кидає чоловіка-нелюба і наздоганяє Остапа-втікача. Протягом твору розгортається трагедія двох люблячих людей, ИКІ не боялися смерті, тікали туди, де хоч дорогою ціною можна здобути бажану молю, а ні - то полягти кістками на вічний спочинок…

Та доля вирішила по-іншому. Соломія гине у водах Дунаю, а Остапа повертають до пана. З того часу «чимало води утекло в Дунаї… Сивий дід гріє свою породу біля вогню і слухає розмову вітру». А на спині в нього написано «його життєпис»: «Оце ззаду пам’ятка від пана, а спереду, між ребрами, маю дарунок від москаля… Кругом латаний…з тим і до Бога піду… Дорого заплатив я за волю, І і їжу ціну дав… Половина мене лежить на дні Дунаю, а друга чекає й не доче-і исться, коли злучиться з нею…» Письменник романтизує своїх героїв, романтизує всі пригоди, які відбува-і’іться з ними. Однак змальовує їх реалістично, детально передаючи їхній душевний стан. Саме це робить твір ще й психологічним.

Нужна шпаргалка? Тогда сохрани - » Пригодницький, романтичний сюжет оповідання М. Коцюбинського «Дорогою ціною» . Литературные сочинения!

Пригодницький, романтичний сюжет оповідання М. Коцюбинського «Дорогою ціною»