Готовые школьные сочинения

Коллекция шпаргалок школьных сочинений. Здесь вы найдете шпору по литературе и русскому языку.

Родина, народ, людство у творі Г. Маркеса «Сто років самотності»

Створюючи роман «Сто років самотності», Г. Маркес мав на увазі перш її все версію розвитку свого народу, але твір виявився набагато значущішим,поскільки змалював історію людства через історію народу і сім’ї. Історія сім’ї Буендіа - це історія становлення людського суспільства: від патріархального укладу, де вагому роль відіграє жінка, до громадянської війни, на якій стає героєм воїн полковник Ауреліано Буендіа, і до розвитку капіталістичних відносин. На перший погляд, родині Буендія за рахунок віддаленості від світу вдалося жити окремим життям і самим творити історію. Але надто вже схожо ця історія на багато інших. У малому повторюється велике. Так і в розвитку подій роману можна побачити історію майже біблійну: кровозмішання - вбивством - ісход - новий світ - відкриття законів природи і підкорення її - розвиток економічний - війни і революції, а потім усвідомлення безглуздя існування і думки про наближення кінця.

Але усі ці етапи показано через історію роду, який дав початок цілому народові. Ці люди жили, як уміли. Вони кохали й ревнували, народжували дітей і гинули на війнах. Але головне - вони побудували Макопди спочатку селище, а потім місто. І робили це з добрими намірами. Адже й прізвище автор дібрав для родини промовисте: «Буеносдіас» означає «добрий день».

Тоді чому ж так страшно склалася історія роду? У романі часто з’являється рок, який тяжіє над родом і керує їхніми діями. Та чи тільки рок? Адже змінивши себе, людина змінює свою долю.

А хто з Буендіа хотів цього? Вони йшли своїм шляхом, покликані власними інтересами - хто до чого. Що саме Ауреліо Бабілонье, мудрець, який навчився багато чого, в тому числі санскриту, розшифрувавши пророцтво Мелькіадеса, сприяв загибелі роду. Чи  попередження це? Кінець роману розповідає про кінець роду Буендіа. І чи тільки  про цей рід? Ауреліо Бабілонье розшифровує пергаменти, «і все, що у них записано, ніколи більше не повториться, бо тим родам людським, які приречені на сто років самотності, не судилося двічі з’являтися на землі.

Отож Маркес у романі «Сто років самотності» відтворює історію людстві через історію народу і роду, аби зрозуміти долю світу, великі закони його існування.

Нужна шпаргалка? Тогда сохрани - » Родина, народ, людство у творі Г. Маркеса «Сто років самотності» . Литературные сочинения!

Родина, народ, людство у творі Г. Маркеса «Сто років самотності»